Naujienos

 • 2017-02-27 Pusę pernai ES pastatytų elektrinių galios sudarė vėjo jėgainės
  2016 metais vėjo energetika pirmą kartą aplenkė anglis ir tapo antru didžiausiu elektros energijos gamybos šaltiniu Europoje. Naujų vėjo jėgainių parkų galia sudarė 51 proc. visos naujai instaliuotų elektrinių galios. Daugiau už vėją Europoje liko tik dujinių įrenginių. Rekordinės pernai buvo ir investicijos į šį sektorių ES – jos siekė 27,5 mlrd. eurų.
  Plačiau
 • 2017-01-19 Vėjo energetika peržengė simbolinę ribą – metinė gamyba viršijo 1 teravatvalandę
  2016 m. buvo rekordiniai atsinaujinančių išteklių energetikai – pernai iš jų pagaminta beveik 2 teravatvalandės elektros. Itin sėkmingai dirbo vėjo jėgainės. Pernai pirmą kartą Lietuvoje vėjo jėgainės pagamino daugiau nei 1 teravatvalandę elektros energijos. Tai sudaro dešimtadalį visos šalyje suvartotos elektros.
  Plačiau
 • 2016-12-22 „Baltijos tyrimai“: vėjo energetiką palankiai vertina beveik 90 proc. lietuvių
  Naujausia „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa atskleidžia, jog absoliuti dauguma lietuvių palankiai vertina vėjo energetiką ir norėtų, kad ši sritis toliau augtų. Didelė dalis respondentų pasisako ir už tai, kad didesnė dalis energijos būtų gaminama iš Lietuvoje esančių išteklių.
  Plačiau
 • 2016-12-21 WindEurope generalinis direktorius Giles Dickson: 2030 m. vėjo jėgainės gamins ketvirtį Europai reikalingos elektros
  Europos vėjo energijos asociacijos Wind Europe vienijamų narių metinė apyvarta siekia 72 milijardus eurų. Šis skaičius didesnis nei jungtinis Lietuvos ir Latvijos BVP. Maža to, šioje rinkoje dirba apie 330 tūkst. žmonių. Priėmus tinkamus sprendimus, 2030 m. vėjas galėtų gaminti ketvirtadalį visos Europoje suvartojamos energijos.
  Plačiau
 • 2016-12-21 Vėjo energetika Lietuvoje – potencialą varžo tik įstatymai
  Iš visų vietinių išteklių vėjas Lietuvoje generuoja daugiausiai elektros, o gamybos apimtys auga kiekvienais metais. Į vėjo energetiką šalyje per 10 plėtros metų investuota apie 800 mln. eurų. Tobulėjant technologijoms vėjo jėgainės elektrą gamina vis efektyviau ir pigiau. Tačiau tolesnei sektoriaus plėtrai Lietuvoje trukdo įstatymų numatyta riba – jau praktiškai pasiekta maksimali suminė 500 MW prie elektros tinklo prijungtų jėgainių galia.
  Plačiau