Naujienos

 • 2017-04-25 Atsinaujinantys energijos ištekliai užtikrino jau ketvirtadalį elektros poreikio
  Atsinaujinantys energijos ištekliai pagamina vis didesnę dalį Lietuvai reikalingos elektros. „Litgrid“ duomenimis, per pirmuosius tris 2017 m. mėnesius naudojant atsinaujinančius išteklius iš viso pagaminta beveik 647 GWh elektros energijos. Tai sudarė 24 proc. elektros poreikio Lietuvoje. Šalyje per šį laikotarpį suvartota 2,709 TWh energijos.
  Plačiau
 • 2017-04-24 Vėjo jėgainių Lietuvoje būtų kur kas daugiau, jei ne viena priežastis
  Iš vėjo Lietuvoje šiuo metu pagaminama apie dešimtadalis visos šaliai reikalingos elektros energijos ir jis yra didžiausias vietinis elektros išteklius. Pernai vėjo energetika peržengė simbolinę gamybos ribą – per metus iš vėjo buvo sugeneruota teravatvalandė elektros energijos. Industrijos ekspertai pabrėžia, kad tolesnė sektoriaus plėtra didintų šalies energetinę nepriklausomybę, mažintų elektros kainas. Tačiau vėjo energetikos plėtra Lietuvoje yra pristabdyta.
  Plačiau
 • 2017-04-12 2017 m. gegužės 11 d. VGTU paskaitą skaitys Europos vėjo energijos asociacijos Wind Europe vadovas Giles Dickson
  2017 m. gegužės 11 d. 14.30 val. Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto SRA-II 07 auditorijoje įvyks Europos vėjo energijos asociacijos Wind Europe vadovo Giles Dickson paskaita/diskusija apie vėjo energetiką „Vėjo energija - darbo vietos, augimas ir rentabili energetikos transformacija”
  Plačiau
 • 2017-02-27 Pusę pernai ES pastatytų elektrinių galios sudarė vėjo jėgainės
  2016 metais vėjo energetika pirmą kartą aplenkė anglis ir tapo antru didžiausiu elektros energijos gamybos šaltiniu Europoje. Naujų vėjo jėgainių parkų galia sudarė 51 proc. visos naujai instaliuotų elektrinių galios. Daugiau už vėją Europoje liko tik dujinių įrenginių. Rekordinės pernai buvo ir investicijos į šį sektorių ES – jos siekė 27,5 mlrd. eurų.
  Plačiau
 • 2017-01-19 Vėjo energetika peržengė simbolinę ribą – metinė gamyba viršijo 1 teravatvalandę
  2016 m. buvo rekordiniai atsinaujinančių išteklių energetikai – pernai iš jų pagaminta beveik 2 teravatvalandės elektros. Itin sėkmingai dirbo vėjo jėgainės. Pernai pirmą kartą Lietuvoje vėjo jėgainės pagamino daugiau nei 1 teravatvalandę elektros energijos. Tai sudaro dešimtadalį visos šalyje suvartotos elektros.
  Plačiau